Informacje

Nowe produkty

Tkaniny bawełniane 

Jest 292 produktów.

Podkategorie

 • Wzory dorosłe

  Bawełna dla dorosłych.

  Dostawca bawełny dla dorosłych - 2lime.

 • Wzory dziecięce

  Bawełna dziecięca - hurtownia 2lime - posiadamy w ciągłej sprzedaży wiele wzorów dziecięcych na kołderki bawełniane , poszewki itp.W sprzedaży również plusz minky w 23 kolorach.

 • Druki drobne

  Druki drobne - tkaniny bawełniane.

  Bawełna hurtowo i na metry.

 • Tkaniny jednobarwne

  Tkaniny bawełniane - jednobarwne.

 • Pościel gotowa

  Pościel bawełniana 100 % bawełna

 • Nowości

  Nowośći - tkaniny bawełniane dla dzieci , dorosłych . Sprzedaż hurtowa i detaliczna tkanin bawełnianych .

  Hurtownia tkanin bawełnianych

  2lime

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 292 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 292 elementów

Włókno bawełniane znane jest ludziom od tysiącleci. To surowiec ceniony ze względu wysokie właściwości higroskopijne co w praktyce oznacza, że doskonale pochłania wilgoć. Może wchłonąć do 25% pary wodnej z otoczenia, nie powodując na skórze nieprzyjemnego wrażenia wilgoci. Dlatego też tkaniny bawełniane są powszechnie wykorzystywane do produkcji letniej garderoby, ale i wysokiej jakości opatrunków takich jak waciki, gaziki itp. Dzięki wytrzymałości i delikatności w dotyku bawełna zyskała stałe miejsce w branży odzieżowej. Ubrania uszyte z tego materiału są miękkie i nie podrażniają skóry, a dodatkowo dobrze izolują i zapewniają komfort termiczny. Surowiec ten ma wszechstronne zastosowanie w produkcji tekstyliów użytkowych. Doskonale sprawdza się także jako tkanina do produkcji pościeli.

Zalety bawełny

Naturalny surowiec, jakim jest bawełna, ma znacznie więcej zalet niż wad. Do zalet bawełny trzeba przede wszystkim zaliczyć, że materiał nie powoduje uczuleń. Jest więc odpowiedni do produkcji ubrań dla osób wrażliwych i ze skłonnością do alergii. Ponadto tkaniny bawełniane, podobnie jak tkaniny Velvetodporne na rozciąganie, dzięki czemu długo zachowują swój kształt, nawet mimo intensywnego użytkowania i wielokrotnego prania.

Kolejny bardzo istotny aspekt to odporność na działanie wysokiej temperatury: tkaniny z bawełny można bezpiecznie prasować, co poprawia ich wygląd, wpływa na żywotność ubrań czy bielizny pościelowej, ale także zwiększa czystość. Jak wiadomo im wyższa temperatura prania bądź prasowania, tym więcej roztoczy, bakterii i grzybów zostanie usuniętych z tkaniny. Dobrze więc otaczać się materiałami dobrej jakości, które są odporne na częsty kontakt z pralką i  żelazkiem. Bardzo ważną cechą bawełny jest też jej uniwersalność. Z tego materiału można bowiem szyć wyroby zarówno na lato, jak i zimę. Cienka bawełniana tkanina to oddychający materiał idealny do użytkowania podczas lata. Materiał  pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, dzięki czemu daje wrażenie chłodu i lekkości. Z kolei grubsza bawełna zatrzymuje ciepło i będzie materiałem idealnym na zimę.

Wady bawełny

Jak każdy materiał bawełna ma też swoje wady, choć w zestawieniu z jej walorami, można je zaakceptować. Wadą bawełny jest jej skłonność do powstawania zagnieceń, choć jak już wspomnieliśmy, bawełnę można prasować nawet w wysokich temperaturach. Po zamoczeniu materiał długo schnie, co w niektórych sytuacjach także może być problemem. Jednak konkretne cechy danego materiału są uzależnione od jego rodzaju i jakości. Inny typ bawełny będzie odpowiedni na letnią sukienkę, a inny do uszycia zasłon. Dlatego też warto sprawdzać skład materiałów, aby mieć pewność, że są wykonane z prawdziwej bawełny.

Zastosowanie materiałów bawełnianych

Bawełna służy do wytwarzania tkanin miękkich i delikatnych. Dzięki swoim właściwościom włókno to nadaje tkaninom naturalną wytrzymałość, trwałość i zdolność absorpcji wilgoci.  Tkaniny bawełniane znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle tekstylnym. Ze względu na zalety bawełny używa się jej do wyrobu ubrań oraz tekstyliów użytkowych i dekoracyjnych. Bawełna należy też do najchętniej wybieranych tkanin do wyrobu produktów przeznaczonych dla dzieci. Z bawełny szyje się wiele produktów dla najmłodszych np. koce i kołderki dziecięce czy bieliznę pościelową.

Co znajduje się w naszej kolekcji tekstyliów z bawełny?

W asortymencie naszej hurtowni nie mogło zabraknąć materiałów bawełnianych w różnorodnych wzorach i kolorach. Dzięki temu można je bez problemu dopasować do indywidualnych wymagań dorosłych i najmłodszych użytkowników. W kolekcji bawełnianych tekstyliów mamy ponad 180 produktów. Wśród najróżniejszych printów można znaleźć wzory geometryczne, motywy zwierzęce, roślinne i typowo dziecięce.  Szeroka gama kolorystyczna dodatkowo zachęca do zakupów. Oferujemy bawełnę gładką, jednobarwną i kolorową.

Jeśli interesują Cię zakupy w naszym sklepie, zachęcamy do kontaktu. Chętnie przygotujemy wycenę zamówienia na podstawie otrzymanych wytycznych dotyczących zapotrzebowania na materiały bawełniane.