Witamy na blogu firmy 2lime


Plusz na metry - co można z niego wykonać?Plusz to wyjątkowy materiał, który znajduje wiele zastosowań – od produkcji ubrań niemowlęcych i dziecięcych, przez wykonywanie tapicerek, aż do wykorzystywania go w roli kurtyn i materiału scenicznego. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu, czym jest plusz, jakie ma właściwości i co można z niego stworzyć.

Czytaj dalejDlaczego warto kupować tkaniny w hurtowni?Metod na zamawianie tkanin jest wiele. Zakupu można dokonać przez internet oraz stacjonarnie, w sklepie i hurtowni. Ważne, by dany punkt dysponował szerokim asortymentem tkanin i zapewniał ich wysoką jakość.

Czytaj dalejVelvet minky - idealny na kocyk dla dzieckaNa rynku istnieje ogromny wybór kocyków dla dzieci. Wybór odpowiedniego dla maluszka kocyka to jednak sprawa dużej wagi, ponieważ będzie on towarzyszył dziecku przez długi czas, musi być bezpieczny i trwały. Kocyki wykonane z tkaniny Velvet minky spełniają  wszystkie powyższe kryteria, ponadto miło nas zaskoczą szerokim wachlarzem kolorów w wzorów oraz przystępną ceną. To idealne połączenie bezpieczeństwa, funkcjonalności i estetyki.

Czytaj dalejJak wybrać dobry plusz miękki?Plusz to gładka i wyjątkowo miękka tkanina, która kojarzy nam się głównie z pluszowymi zabawkami oraz ubrankami i akcesoriami dla najmłodszych. Nie wszyscy wiedzą jednak, że zaliczamy do niego także aksamit, welwet, welur i sztruks, używane w branży odzieżowej i tapicerskiej oraz w teatrach, kinach i na salach koncertowych. Szerokie zastosowanie pluszu wynika z jego właściwości, do których możemy zaliczyć luksusowy wygląd, trwałość, termoizolację oraz tłumienie dźwięków, co pozwala utrzymać odpowiednią akustykę w pomieszczeniu. Czym należy się kierować przy zakupie pluszu miękkiego?

Czytaj dalejPlusz - co można z niego wykonać?Plusz jest bardzo ceniony ze względu na swoją miękkość i delikatność, dzięki którym zaskarbił sobie wielu sympatyków, także wśród najmłodszych. Nazwa tej tkaniny pochodzi z języka francuskiego (peluche), a jej historia sięga dawnych czasów, kiedy to po raz pierwszy ten materiał został uzyskany na Półwyspie Indyjskim. W XII wieku plusz pojawił się we Francji, skąd wypłynął na szerokie wody, stając się po wielu wiekach bardzo rozpoznawalnym materiałem, z którego wykonuje się szereg różnego rodzaju wyrobów.

Czytaj dalejCharakterystyka i zastosowanie pluszu miękkiegoPlusz miękki to bardzo uniwersalna tkanina. Nie dość, że doskonale się prezentuje, to jeszcze jest łatwa do utrzymania w czystości. Jej zastosowanie jest szerokie, dzięki czemu bardzo często jest wybierana przez firmy produkujące meble i dodatki. To również idealny materiał do produkcji odzieży. Do czego jeszcze można użyć pluszu?

Czytaj dalej