Witamy na blogu firmy 2lime


Jak wybrać dobry plusz miękki?Plusz to gładka i wyjątkowo miękka tkanina, która kojarzy nam się głównie z pluszowymi zabawkami oraz ubrankami i akcesoriami dla najmłodszych. Nie wszyscy wiedzą jednak, że zaliczamy do niego także aksamit, welwet, welur i sztruks, używane w branży odzieżowej i tapicerskiej oraz w teatrach, kinach i na salach koncertowych. Szerokie zastosowanie pluszu wynika z jego właściwości, do których możemy zaliczyć luksusowy wygląd, trwałość, termoizolację oraz tłumienie dźwięków, co pozwala utrzymać odpowiednią akustykę w pomieszczeniu. Czym należy się kierować przy zakupie pluszu miękkiego?

Czytaj dalejPlusz - co można z niego wykonać?Plusz jest bardzo ceniony ze względu na swoją miękkość i delikatność, dzięki którym zaskarbił sobie wielu sympatyków, także wśród najmłodszych. Nazwa tej tkaniny pochodzi z języka francuskiego (peluche), a jej historia sięga dawnych czasów, kiedy to po raz pierwszy ten materiał został uzyskany na Półwyspie Indyjskim. W XII wieku plusz pojawił się we Francji, skąd wypłynął na szerokie wody, stając się po wielu wiekach bardzo rozpoznawalnym materiałem, z którego wykonuje się szereg różnego rodzaju wyrobów.

Czytaj dalejCharakterystyka i zastosowanie pluszu miękkiegoPlusz miękki to bardzo uniwersalna tkanina. Nie dość, że doskonale się prezentuje, to jeszcze jest łatwa do utrzymania w czystości. Jej zastosowanie jest szerokie, dzięki czemu bardzo często jest wybierana przez firmy produkujące meble i dodatki. To również idealny materiał do produkcji odzieży. Do czego jeszcze można użyć pluszu?

Czytaj dalejPlusz minky - nie tylko dla dzieciPlusz minky jest ulubionym materiałem wszystkich rodziców. Ten delikatny i przyjemny w dotyku materiał świetnie prezentuje się na dziecięcych poduszkach, kocykach oraz pluszowych misiach. Jednak właściwości polaru minky znajdą zastosowanie również w salonie czy sypialni dorosłych. Sprawdź, gdzie jeszcze wykorzystasz miękki plusz minky.

Czytaj dalejJaka tkanina sprawdzi się przy produkcji poduszek dla dzieci?Odpowiednia ilość snu to gwarancja lepszego samopoczucia oraz nowej energii do działania kolejnego dnia. W przypadku dzieci sen jest szczególnie ważnym czynnikiem, który wpływa na ich prawidłowy rozwój psychiczny oraz fizyczny. Już dziś zadbaj o komfort podczas spania i wybierz odpowiednie tkaniny do poduszek, które uprzyjemnią każdy odpoczynek Twojego dziecka.

Czytaj dalejMateriał velvet - charakterystyka i zastosowanieVelvet jest bardzo delikatnym materiałem, który swoje zastosowanie znajduje w przypadku produktów dla dzieci, jak i elementów wyposażenia wnętrz. Pomimo tego że jest to tkanina sztuczna, wykonana z włókien poliestrowych, to i tak cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Co dokładnie wyróżnia velvet i jakie produkty są najczęściej z niego wykonywane? Sprawdź najważniejsze informacje.

Czytaj dalej