Witamy na blogu firmy 2lime


Jakie niestandardowe zastosowanie może mieć velvet?



Velvet jest podobny do aksamitu, przyjemny w dotyku i bardzo delikatny. Sprawdza się we wnętrzach, ponieważ nadaje elegancji pomieszczeniom. Dekoracje tworzone z velvetu są oryginalne. Tkanina ma wiele zastosowań w pokojach dziecięcych, salonach i sypialniach, więc warto po nią sięgnąć, by wprowadzić świeżość do domu czy mieszkania.

Czytaj dalej



Poznaj historię pozyskiwania bawełny



Bawełna jest naturalnym i jednym z najchętniej wybieranych przez klientów materiałów. Stosuje się ją do wytwarzania odzieży, ale również chociażby opatrunków. Z pewnością różnorodność jej zastosowań mogłaby nas zaskoczyć, jednak obecnie traktujemy ją jako coś zupełnie normalnego i standardowo pojawiające się wokół nas. Skąd się jednak wzięła i jak powstała?

Czytaj dalej



Jak suszyć tkaniny minky?



Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że obecnie mamy do wyboru wiele produktów wykonanych z różnego rodzaju tkanin. I chociaż na co dzień za bardzo o tym nie myślimy, to są sytuacje, w których zaczynamy zwracać większą uwagę na materiał, z jakiego wykonano produkty, które zamierzamy kupić. Tak bywa na przykład podczas szukania produktów dla niemowląt czy maluchów. W takiej sytuacji warto poznać tkaninę minky, czyli coraz popularniejszy na naszym rynku materiał. Czym on jednak w ogóle jest i jak się go suszy?

Czytaj dalej



Jak powstaje polar?



Polar jest dzianiną, którą produkuje się z PET, a także innych tworzyw sztucznych. Popularność zyskał przede wszystkim ze względu na swoje właściwości hydrofobowe, a także utrzymywanie ciepła. Dodatkowo jest trwały i nie traci szybko koloru. Jak jednak powstaje? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Czytaj dalej



Czym się kierować przy wyborze kocyka dla dziecka?



Zakup kocyka dla dziecka nie powinien sprawić problemu, ponieważ jest ogromny wybór produktów z przeróżnych tkanin. Musi być przede wszystkim kolorowy i miękki.

Czytaj dalej



Na co zwrócić uwagę podczas zakupu tkanin on-line?



Piękne, wysokiej klasy tkaniny dają możliwość tworzenia oryginalnych połączeń, których nie znajdziemy w standardowych sklepach. Dodatkowo dzięki rozwiązaniu, jakim jest hurtownia materiałów on-line, dostępnych opcji jest jeszcze więcej - zarówno jeśli chodzi o wzory, jak i przedział cenowy. Dokonując zakupów przez internet warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii. O jakie elementy chodzi? I jak sprawić, by nasz wybór rzeczywiście się opłacał? W tym artykule odpowiadamy na te i inne pytania.

Czytaj dalej