Velvet pikowany - zastosowanieVelvet jest bez wątpienia jednym z najlepszych jakościowo materiałów dostępnych obecnie na rynku. Przede wszystkim jest bardzo wytrzymały. Jednak na jego korzyść przemawia też fakt, że dobrze się prezentuje i jest niezwykle delikatny. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się zwłaszcza velvet pikowany. Czym dokładnie się charakteryzuje oraz jakie produkty mogą być z niego wykonane? Dowiedz się więcej.  

 

Co wyróżnia velvet pikowany?

 

Materiał, jakim jest velvet pikowany, ma wiele zalet. Ważne są walory estetyczne czy odczucia podczas użytkowania. Tkanina ta składa się z trzech warstw – zastosowano między innymi watolinę oraz flizelinę. Oprócz pięknego wyglądu i wysokiej jakości na uwagę zasługuje przede wszystkim bardzo łatwa pielęgnacja ograniczona niemal do minimum.
W przypadku zabrudzenia można wyprać go w pralce – w odpowiedniej temperaturze. To zdecydowanie wygodniejsze niż ręczne czyszczenie niektórych tkanin. Jest on także stosunkowo tani w porównaniu do zdecydowanie droższych materiałów o podobnej jakości: weluru czy jedwabiu.

 

Jakie zastosowanie ma velvet pikowany?

 

Velvet pikowany to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów, który wykorzystywany jest głównie do produkcji artykułów dla dzieci. Jest on bardzo miękki, więc nie ma obawy, że podrażni skórę malucha. Ponadto ważna jest wspomniana wcześniej łatwość czyszczenia, co w przypadku dzieciaków jest częstym problemem.

 

Co dokładnie wykonywane jest z tej tkaniny? Są to przede wszystkim różnego rodzaju:

 

Oprócz klasycznego pikowania na rynku można spotkać produkty wykonane z velvetu posiadającego nietypowy wzór. Są to serca, chmurki, gwiazdki korony, samochody. Tego rodzaju produkty są zdecydowanie chętniej wybierane przez rodziców ze względu na ich estetykę. Producenci oferują także ten materiał w różnych kolorach, dzięki czemu bez problemu można dobrać go do kolorystyki, w jakiej urządzony został pokój dziecięcy.  

Velvet pikowany służy coraz częściej także do produkcji różnego rodzaju zabawek. To dzięki niemu mogą powstać niesamowite projekty maskotek – przytulanek, które towarzyszą dzieciom przy codziennym zasypianiu. Szukając idealnego materiału, warto zastanowić się właśnie nad nim.

 


Wróć do bloga