Co można wykonać z polaru minky?Współczesny rynek tkanin jest bardzo rozbudowany, dzięki czemu każdy ma możliwość wyboru materiału najbardziej spełniającego jego wymagania. Materiałem chętnie wybieranym, zwłaszcza przez młode matki jest polar minky, który zdobył serca Polek już kilka lat temu. Jest on bardzo charakterystyczny i ciężko pomylić go z inną tkaniną. Sprawdź, co można z niego wykonać.

 

Polar minky – czym dokładnie się charakteryzuje?

 

Minky to materiał, który wyróżnia się tym, że z jednej strony jest całkowicie gładki, a z drugiej znajdują się specjalne wypukłości w różnych kształtach. Najpopularniejsze są kropki, ale można spotkać się także z paskami, serduszkami, kwadratami i innymi wzorami. Charakterystyczna dla niego jest także możliwość rozciągania – wszystko dzięki występowaniu włókien poliestrowych. Jednak to niejedyne zalety tej tkaniny. Wśród innych wymienia się przede wszystkim:

 

Jakie produkty można stworzyć, wykorzystując polar minky?

 

Najpopularniejszym wykorzystaniem polaru minky są kocyki dla dzieci i coraz częściej koce dla osób dorosłych. Dzięki możliwości zakupu tego materiału w hurtowni na metry można dopasować jego ilość do swoich potrzeb. Bardzo często – zwłaszcza w przypadku produktów dla dzieci – tworzone są zestawy minky: kocyk plus poduszka. Doskonale prezentują się w zastępstwie standardowej pościeli. Innym bardzo częstym produktem wykonanym z polaru minky są różnego rodzaju rożki, czy otulacze dla niemowlaków. Chociaż materiał ten jest uznawany za sztuczny, to jednak jest bardzo delikatny – dlatego nadaje się do wykorzystania dla tak malutkich dzieci. Zimą tego typu otulacze są doskonałą izolacją przed niskimi temperaturami.

 

Wyżej wymienione produkty dla najmłodszych nie są jedyną możliwością. Coraz częściej ta nietypowa tkanina wykorzystywana jest w branży odzieżowej. Na rynku pojawiają się między innymi:

 

Materiał ten jest na tyle uniwersalny, że bez problemu można go wykorzystać do stworzenia różnego rodzaju akcesoriów dla dzieci czy odzieży. Wystarczy tak naprawdę pomysł
i odrobina kreatywności.

 

 


Wróć do bloga